به سایت حوزه معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان خوش آمدید
شنبه ١٦ فروردين
صفحه اصلی > اخبار سایت 
اخبار > تبیین جایگاه و ابلاغ آیین نامه رفتار و پوشش حرفه‌ای در آموزش علوم پزشکی توسط معاونت محترم آموزشی دانشگاه


  چاپ        ارسال به دوست

توسط معاون آموزشی دانشگاه انجام شد:

تبیین جایگاه و ابلاغ آیین نامه رفتار و پوشش حرفه‌ای در آموزش علوم پزشکی توسط معاونت محترم آموزشی دانشگاه

 

نشست بررسی و ابلاغ آیین‌نامه رفتار و پوشش حرفه‌ای دانشجویان دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی به همت معاونت آموزشی دانشگاه برگزار شد.

معاون آموزشی دانشگاه با تسلیت شهادت سردار سلیمانی گفت: این شهادت منشا خیر و برکت بسیار در جامعه به ویژه دانشگاهیان خواهد شد.

دکتر فراهاد فراهانی با اشاره به خاطراتی دوران اوایل انقلاب و واگرایی‌ها گفت: امروزه خون‌های گرانقدر شهدا همگرایی در اقشار مختلف ایجاد کرد اما تحلیل‌گران ضعیف و مستکبر آمریکایی از این موضوع بی‌اطلاع هستند.

وی با مرور شیوه‌نامه و آیین‌نامه رفتار و پوشش حرفه‌ای دانشجویان دانشکده‌ها و دانشگاههای علوم پزشکی این جلسه را به عنوان ابلاغ رسمی به تمام دعوت‌شدگان دانست و خواستار اجرای جدی این آیین‌نامه شد.

معاون آموزشی دانشگاه خاطر‌نشان کرد که ضوابط و دستورالعمل‌های مشخصی در خصوص پوشش حرفه‌ای در نقاط مختلف جهان وجود دارد.

وی در ادامه الزامات کلی دانشجویان در محیط‌های آموزشی پژوهشی و الزامات دانشجویان بالینیرا برشمرد و توضیحاتی در خصوص پوشش حرفه‌ای دانشجویان دختر و پسر در محیط‌های آموزشی و پژوهشی و پوشش حرفه‌ای دانشجویان بالینی در فضاهای بهداشتی و درمانی و مسئولیت‌های اجرای آیین نامه بیان داشت.

دکتر فراهانی ابراز امیدواری کرد که فراگیران دانشگاه در فضای دوستانه پدرانه و مادرانه در خصوص اهمیت پوشش حرفه ای توجیح شوند تا محیط‌ بهتری برای کار با دغدغه کمتر فراهم شود.

*اساتید در موارد هنجارشکن نگاه تربیتی داشته باشند

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه با تسلیت ایام شهادت سرداران مقاومت و شهدای همراه سردار سپهبد سلیمانی و افرادی که در مراسم تشیع از دنیا رفتند، ابراز امیدواری کرد که راه شهیدان پررهرو باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سعید کاظمی با تشکر از اصرار معاونت آموزشی و اهتمام اعضای هیات رئیسه برای توجه به موضوع پوشش حرفه‌ای به عنوان یک باور گفت: براساس ضوابط و شرایط اجتماعی باید از قوانین تبعیت شود.

وی با تاکید بر اینکه پوشش قانونی باید در دانشگاه رعایت شود زیرا مهمترین کارکرد آن ایجاد احساس اطمینان در مراجعه‌کنندگان و بیماران است تا بیمار احساس کند با یک فرد فرهیخته و اندیشمند روبرو است.

وی بخش‌هایی از کتاب نیم‌نگاهی به ضوابط پوشش در دانشگاههای جهان را بیان کرد و گفت: استاد باید با رفتار خود به دانشجو اعلام کند که حوزه علم مقدس و نیازمند رفتار مناسب است زیرا اساتید متولی رعایت حریم کلاس هستند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه با قدردانی از اقدامات حوزه معاونتهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی و اساتید گروههای تخصصی برای تاثیرگذاری بر دانشجویان درخواست کرد که اساتید در موارد هنجارشکن نگاه تربیتی داشته باشند تا حریم دانشگاه محفوظ تر باشد.

* معاونت دانشجویی فرهنگی؛ ناظر بر آیین نامه و شیوه نامه رفتار و پوشش حرفه‌ای دانشجویان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز با تسلیت شهادت سپهبد سلیمانی و همراهانش از برگزاری این جلسه و توجه به آیین نامه پوشش حرفه ای قدردانی کرد.

خانم دکتر اصغری اظهار کرد: در فرهنگ ما پیش از اسلام و پس از اسلام توجه به رفتارهایی همراه با آداب‌دانی دارای ارزش و نشاندهنده آزادگی و شخصیت افراد و رفتارهای همراه با سبک سری نشاندهنده پایین بودن طبقات اجتماعی بوده است.

وی توجه به رفتار درست حرفه ای و اخلاق حرفه ای را نشان گرفته از اخلاق حرفه ای و انسانی دانست ابراز امیدواری کرد که اساتید و دانشجویان همگی در مورد پوشش حرفه‌ای با توجه به عرف عمل کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه معاونت دانشجویی فرهنگی ناظر بر این آیین نامه و شیوه نامه است، گفت: با ذکاوت اساتید دانشجویان هدایت و راهنمایی شوند.

وی همچنین گزارش کوتاهی از اقدامات انجام‌شده در راستای آیین نامه پوشش حرفه ای بیان داشت.

خانم دکتر اصغری افزود: پوشش یا رفتار مشخصی برای دانشجویان تعریف شده و همه دانشجویان باید مطیع این قانون باشند و همکاری حداکثری بین معاونت آموزشی و دانشجویی فرهنگی مفید خواهد بود.

در پایان برخی اساتید نظرات و راهنمایی‌های را مطرح کردند.

آیین نامه رفتار و پوشش حرفه ایی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی

 

 


٠٩:١٢ - پنج شنبه ١٩ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٠١١٤٨    /    تعداد نمایش : ٩٠پا صفحه

 

 

آدرس: همدان، خیابان شریعتی، چهار راه شریعتی روبروی تالار مرمر، ساختمان شماره چهار، معاونت آموزشی دانشگاه

تلفن: 32520185-32521953 - 081             نمابر: 32520203 - 081                وب سایت:Dme.Umsha.ac.ir

سال 1398: « رونق تولید »

تمامی حقوق سایت متعلق به معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان می باشد.

Copyright © 2017-2018 Hamedan University of Medical Scinces - All rights reserved