به سایت حوزه معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان خوش آمدید
دوشنبه ٢٣ تير
صفحه اصلی > اخبار سایت 
اخبار > ضرورت کیفی گرایی دانشگاههای علوم پزشکی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد:

ضرورت کیفی گرایی دانشگاههای علوم پزشکی

 

دکتر حق دوست در جلسه ویدئو کنفرانس معاونان آموزشی دانشگاههای کشور، کیفی گرایی در دانشگاهها را از ضرورتهای آموزش برشمرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه، معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این جلسه که با حضور معاونان آموزشی دانشگاههای سراسر کشور و مدیران ستادی وزارت بهداشت برگزار شد با تاکید بر کیفی گرایی در آموزش گفت: رشد کمی در کنار رشد کیفی باید هدفمند با برنامه و نگاهی با مرجعیت علمی داشته باشد.

او با بیان اینکه هدف از رشد در آموزش، رشد کیفی  و متوازن است افزود: ما باید عینک توسعه بی رویه ی آموزش از جمله افزایش دانشکده، جذب دانشجوی بیشتر و افزایش رشته ها را برداریم و با توجه به ظرفیت و تقاضای کشور گام برداریم.

حق دوست با تاکید بر اینکه نگاه سنتی را باید از بین ببریم اظهار کرد: در مورد مشکلات باید نگاه نو داشته باشیم و با دیدی رو به آینده حرکت کنیم.

معاون آموزشی وزارت متبوع با اشاره به اهمیت اعتبار بخشی گفت: اعتبار بخشی و رتبه بندی از نظر تعداد و وزن شاخصها ویژه دیده شده و نقش آنها در رتبه بندی پررنگ است.

حق دوست به طرح سه مرحله ای وزارت متبوع اشاره کرد و افزود: تعیین میزان پذیرش دانشجو در سطح ملی، تقسیم ظرفیت ملی در سطح منطقه و بخش اصلی توزیع ظرفیت ها در دانشگاههای کلان منطقه  است که همکاری و تعامل دانشگاهها را در این مورد می طلبد.

او اظهار کرد: برآورد نیروی انسانی، آمایش سرزمینی مرجعیت قطب ها و ماموریتها به حلقه ای واسطی نیازمند است که بتوانیم آنها را به هم وصل کنیم.

حق دوست افزود: در سطوح مختلف علمی، ماموریتها و قطب های علمی اگر بتوانیم چرخه را به حرکت درآوریم و به تفاهم نامه های گام سوم توسعه برسیم به نتیجه نهایی خواهیم رسید.

دکتر مجاهد و یزدانی ازستاد وزارت بهداشت در ادامه جلسه،  این طرح را در گام های  یاد شده برای حاضران توضیح تفصیلی دادند.

معاون آموزشی دانشگاه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه حرکت در مسیر مرجعیت علمی بدون منابع مالی امکان پذیر نیست گفت: منابع مالی را باید بتوانبم با مشارکت بخش خصوصی به سمت مرجعبت علمی حرکت دهیم .

دکتر فرهاد فراهانی با اشاره به مدیریت کاهش یا افزایش ظرفیتهای آموزشی افزود: کاهش جمعیت، کاهش متقاضی ورود به دانشگاه و کاهش انگیزه دانشجو از عواملی هست که ما را در آینده آموزشی دچار مشکل خواهد کرد.

او با تاکید بر اینکه ما مخالف توسعه بی رویه در حوزه آموزش هستیم یاد آور شد: توجه داشته باشیم که از کاهش شدید توسعه آموزشی به طور قطع آسیب خواهیم دید.

معاون آموزشی دانشگاه تصریح کرد: دانشگاه همدان در راستای سند برآورد نیروی انسانی حرکت خواهد کرد و در ابن مدت زمان تلاش خواهیم کرد که سرمایه گذاریهایی که از قبل در این حوزه شده است را رو به جلو حرکت دهیم.

معاونان آموزشی دانشگاه های سراسر کشور نیز در این جلسه پیشنهادها و سوالهای خود را در این مورد بیان کردند.

 

 

 

 

 

 

 


٠٧:٤٩ - دوشنبه ٢ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٤٨٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٩پا صفحه

آدرس: همدان، خیابان شریعتی، چهار راه شریعتی روبروی تالار مرمر، ساختمان شماره چهار، معاونت آموزشی دانشگاه

تلفن: 32510185-32511953 - 081             نمابر: 32520203 - 081                وب سایت:Dme.Umsha.ac.ir

سال 1399: « جهش تولید »

تمامی حقوق سایت متعلق به معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان می باشد.

Copyright © 2017-2018 Hamedan University of Medical Scinces - All rights reserved