زبان EN AR
+
اندازه قلم
-
رنگ
دانشگاه علوم پزشکی همدان
زبان EN

 

شرح وظایف واحد دانش آموختگان

 

1- بررسی پرونده های فارغ التحصیلان رسیده از واحد ثبت و پذیرش .

2- بعد از اطمینان از عدم نقص مدارک ، درحال تحصیل نمودن مجدد و سپس وارد نمودن اطلاعات بمنظور فارغ التحصیل کردن دانش آموختگان .

3- بررسی، تائید و ارسال فرم فراغت از تحصیل دانش آموختگان و اعلام به وزارت متبوع از طریق پرتال وزارتخانه .

4- معرفی به سربازی دانش آموختگان مشمول .

5- صدور گواهی موقت تحصیلی جهت دانشجویان واجد شرایط .

6- صدور تائیدیه تحصیلی جهت دانش آموختگان .

7- بررسی میزان بدهی دانش آموختگان از سایت صندوق رفاه جهت صدور مدارک و تائیدیه و اعلام بدهی به سازمان مورد نظر و دانش آموخته .

8- بررسی پرونده های متقاضیان در سامانه دانش آموختگان

9- صدور دانشنامه ، گواهی معدل ، مجوز و ریز نمرات و تحویل به دانش آموختگان متقاضی .

10- صدور و ارسال ریز نمرات و اعلام فراغت از تحصیل دانش آموختگان به دانشگاههای درخواست کننده جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر.

11- مکاتبه و ارسال پاسخ به سایر درخواستها و نامه های رسیده از سایر ارگا نها و مراکز دولتی و متقاضیان .

12- اعلام فراغت از تحصیل به کلیه ارگانهای دولتی و غیر دولتی بر اساس درخواست شخصی افرادی که واجد شرایط تحویل مدرک نمیباشند.

13- اعلام رتبه های برتر جهت دانش آموختگان و ارگانهای متقاضی و بنیاد نخبگان.

14- همکاری با واحدهای ثبت و پذیرش و رایانه در مواقع ضروری و نیاز ( پرینت کارنامه محرمانه دانشجویان ، بررسی پرونده های مشمول  نظام وظیفه و ...) 

15- آماده سازی و ارسال فرم شماره 12 جهت دانش آموختگان متقاضی مهاجرت به خارج از کشور جهت ترجمه .

16 – صدور ریز نمرات به تفکیک عملی ، نظری، واحد و ساعت جهت دانش آموختگان متقاضی جهت ترجمه .

17 - مکاتبه با اداره کل مطبوعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت درج مفقود شدن دانشنامه .

18 – استعلام از اداره بورس مرکز خدمات خدمات آموزشی وزارت متبوع جهت استفاده یا عدم استفاده از ارز دولتی یا بورس خارج از کشور .

19- اعلام فراغت از تحصیل و معدل جهت متقاضیان شرکت  در آزمون لیسانس به پزشکی .

20 - به روزرسانی و واردکردن اطلاعات پرونده های قدیمی جهت صدور و ارسال مدارک درخواستی .

21 – صدور المثنی دانشنامه و سایر مدارک جهت متقاضیانی که مدارک آنها مفقود گردیده .

22 – انجام کلیه امور مربوط به پست کردن مدارک دانش آموختگان .

23 – ارائه آمارها ی درخواستی از واحد های مختلف .

24- درخواست اعلام طول دوره دستیاری از دانشگاهها جهت احتساب مدت تعهد آموزش رایگان در مقطع دکترا

25-ارائه گواهی دوره های کارآموزی و کارورزی به فارغ التحصیلان واجد شرایط رشته پزشکی

26-ارسال اطلاعات دوره دکترای عمومی برای پذیرفته شدگان دوره های تخصصی

27-نظارت بر اجرای دقیق و صحیح قوانین و مقررات آموزشی دانش آموختگان در دانشکده ها

28-صدور مکاتبه امور پروانه ها در رشته های پروانه دار

 

  

کارشناسان اداره فارغ التحصیلان

 

1- خانم ولی اقبال رئیس اداره فارغ التحصیلان- کارشناس ارشد

کارشناس دانشکده پزشکی و دانشکده دندانپزشکی

شماره تماس: 31311170

آدرس ایمیل: graduate@umsha.ac.ir

 

2- خانم محمدی زاهد کارشناس اداره فارغ التحصیلان- کارشناس ارشد

کارشناس دانشکده پرستاری و مامایی

شماره تماس 31311169

آدرس ایمیل: graduate2@umsha.ac.ir

 

3- خانم قدیم پور کارشناس اداره فارغ التحصیلان-کارشناس

کارشناس دانشکده های پیراپزشکی و توانبخشی

شماره تماس: 31311168

ایمیل: graduate3@umsha.ac.ir

 

4-خانم رجبلو کارشناس اداره فارغ التحصیلان- کارشناس

کارشناس دانشکده بهداشت و دانشکده داروسازی

شماره تماس 31311146

ایمیل: graduate4@umsha.ac.ir

 

5-خانم نوربخش کارشناس اداره فارغ التحصیلان – کارشناس

تماس: 31311172

ایمیل: graduate5@umsha.ac.ir

 
برای دانلود فرم 12 جهت فارغ التحصیلان اینجا را کلیک کنید.
 

صدور و ارسال دانشنامه و گواهینامه موقت تحصیلی

 

در راستای احترام به وقت و سرمایه دانش آموختگان معاونت آموشی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی سامانه مجازی دانش آموختگان را راه اندازی نموده است تا بدون نیاز به مراجعه حضوری مدارک مورد نیاز از طیق اداره پست دریافت نمایند.لذا

صدور دانشنامه و مدارک تحصیلی برای مقاطع تحصیلی دکترای تخصصی ، Ph.D ودکترای عمومی و کارشناسی ارشد ، کارشناسی و کاردانی صرفاً از طریق سامانه   eg.behdasht.gov.ir  امکان پذیر است.

*لازم به ذکر است کلیه دانش آموختگان، جهت آزاد سازی مدارک خود می بایست اخذ مدرک تحصیلی را از اولین مقطع شروع نموده و برای مقاطع بعدی تصویر دانشنامه و مجوز تحویل برابر اصل شده مقطع قبلی را ارسال نمایند..

 

 

آدرس سایت تحویل مدارک دانش آموختگی : eg.behdasht.gov.ir

 

توضیحات مربوط به صدور گواهینامه موقت

  

با توجه به اینکه دانش آموخته قبل از انجام تعهدات (عام و خاص) مشمول دریافت دانشنامه و ریزنمرات نخواهد بود و از سوی دیگر نیاز به ارائه مدرک جهت ارائه به واحدها و سازمانها جهت اشتغال به کار دارد لذا پس از اعلام فراغت از تحصیل دانش آموختگان به وزارت بهداشت، فارغ التحصیلان رشته های معاف ازطرح و یا انجام طرح که مشمول خدمت نظام وظیفه نباشند، مجاز به اخذ گواهی موقت تحصیلی خواهند بود و یا کسانی که طرح و سربازی خود را انجام داده اند، مجاز به اخذ گواهی موقت خواهند بود.
 
١- صدور گواهینامه موقت جهت متعهدین خاص درخصوص  کارکنانی که بصورت شیفت در گردش کاری یا مرخصی استحقاقی بدون حقوق استفاده می نمایند، با ارائه نامه دانشگاه محل تعهد مبنی برعدم استفاده از ماموریت آموزشی و یا عدم سپردن سند محضری مربوطه بلامانع است.

 

٢- صدور گواهینامه موقت برای اتباع غیر ایرانی خلاف مقررات می باشد زیرا گواهینامه موقت غیر قابل ترجمه است.

٣- اعتبار گواهینامه برای کلیه دانش آموختگان از زمان صدور به مدت ٥ سال می باشد.
 
٤- اعتبار گواهینامه موقت فقط برای یکبار و به مدت پنج سال قابل تمدید است . اصل گواهی نامه موقت به هنگام  دریافت دانشنامه می بایستی مسترد گردد.

توجه: زمان صدور این گواهی بعد از روشن شدن وضعیت طرح (پایان یا معافیت) تا زمان دریافت دانشنامه می باشد. این گواهی ارزشمند بوده، قابل ارائه در کلیه نهادهای سراسر کشور است و غیر قابل ترجمه می باشد.
 

ضمنآ گواهی موقت فقط برای مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای عمومی (علوم آزمایشگاهی ،پزشکی،داروسازی و دندانپزشکی) صادر گردیده و دانش آموختگان مقاطع تخصصی و فوق تخصصی و پی اچ دی و فلوشیپ مجاز به اخذ گواهی موقت تحصیلی نخواهند بود و فقط میتوانند برای دریافت اصل دانشنامه اقدام نمایند.

 

توضیحات مربوط به گواهی انجام کار جهت بارگذاری در سامانه

دانش آموختگان جهت لغو تعهدات ملزم به ارائه گواهی انجام کار به مدت بهره مندی از آموزش رایگان در زمان تحصیل می باشند. 

دانش آموختگانی که در سازمان ها و ادارات دولتی کار میکنند باید حکم کارگزینی که سنوات خدمت در آن ذکر شده باشد و یا گواهی انجام کار از مدیریت توسعه ومنابع نیروی انسانی محل کار خود ، با قید رسمی یا پیمانی بودن بلامانع می باشد.

دانش آموختگانی که به صورت قراردادی تمام وقت یا نیمه وقت مشغول به کار باشند باید گواهی کسر بیمه با تایید تامین اجتماعی یا صفحه ی اول دفترچه بیمه ارسال نمایند .

دانش آموختگانی که فعالیت آزاد و غیر دولتی (مطب خصوصی) دارند،گواهی کارتائید شده را از معاونت درمان یا شبکه بهداشتی درمانی که تحت نظر آن فعالیت می نمایند ،اخذ نموده و به اداره دانش آموختگان ارائه نمایند .

در صورتی که فرد دانش آموخته در مدت اشتغال به کار به هر دلیلی تحت پوشش بیمه قرار نگرفته باشد ،جهت دریافت مجوز تحویل مدرک خود لازمست تصویر اطلاعیه ثبت شرکت یا موسسه خصوصی و یا اساسنامه شرکت رابه همراه گواهی کار ارائه نماید.

 

 

گواهی کار ارائه شده باید شامل موارد زیر باشد :

  • از سازمان دولتی و یا بخش خصوصی معتبر صادر شده باشد .
  • گواهی کار باید اصل و دارای تاریخ و شماره در بالای نامه و مهر و امضاء معتبر در پایان آن باشد.
  • گواهی کار باید دقیق و به تاریخ روز....ماه....سال...باشد.
  • تاریخ شروع و پایان کاربا ذکرنیمه وقت یا تمام وقت بودن اشتغال دانش آموخته قید گردد.
  • در صورتی که صادرکننده گواهی کار پزشک یا مسئول فنی آزمایشگاه باشد مهر وامضای او باید به تایید شبکه بهداشت و درمان یا معاونت درمان دانشگاه ،یا نظام پزشکی برسد .گواهی کار میتواند توسط سازمان تامین اجتماعی صادر شده باشد که در این مورد باید مدت بیمه و محل قرارداد ذکر گردد.
  • پذیرفته شدگان سهمیه منطقه یک / آزاد / شاهد – رزمندگان-نهادها – نهضت سواد آموزی برابر مدت تحصیل خود متعهد خدمت در هر منطقه از کشور می باشند .
  • پذیرفته شدگان سهمیه منطقه ای ، مناطق 2 و 3 ومناطق محروم به میزان دو برابر مدت تحصیل متعهد خدمت می باشندکه یک برابر آن را به علت استفاده از سهمیه قبولی منطقه ای می بایست حتما در منطقه مورد پذیرش انجام دهند.

در خصوص مقطع کارشناسی ارشد و سایر موارد که دانش آموخته دارای تعهد محضری می باشند می بایست تعهدات برابر تعهد محضری به پایان رسیده باشد .

-سهمیه های قبولی منطقه یک،شاهد،رزمندگان و نهادهاو ... یک برابر زمان تحصیل و سهمیه های قبولی منطقه ۲، ۳، دو برابر زمان تحصیل تعهد خدمت در ایران دارند.

 

انواع گواهی ها:

گواهی های بخش دولتی

الف) استفاده از احکام کارگزینی در بخش دولتی ، در صورتی می تواند به عنوان گواهی کار مورد قبول واقع شود که سابقه خدمت (سنوات) در آن ذکر شده باشد.

ب) تاریخ مورد محاسبه جهت گواهی کارتاریخ اجرای حکم می باشد و اگر بعد از آن دانش آموخته تا زمان صدور مجوز به کار اشتغال داشته است ، می بایست برای زمان بعد از آن تا زمان صدور مجوز گواهی ارائه نمایند.

ج) گواهی کار اعضاء رسمی نیروهای مسلح(سپاه، ارتش ، نیروی انتظامی و....)با قید تاریخ عضویت رسمی با تاکید بر اینکه نامبرده کلیه تعهدات خود را انجام داده و صدور و ارائه مدرک به دانش آموخته بلامانع می باشد. - در صورت داشتن تعهد خاص(ارتش، استانداری، سپاه، نیروی انتظامی و ...) یا عام به سازمانهای ذیربط، ارائه گواهی پایان تعهدات مربوطه به آن سازمان و یا گواهی لغو تعهد الزامی است و حتمأ در گواهی کارشان قید گردد"تحویل اصل دانشنامه تحصیلی به فرد متقاضی بلامانع است". 

 

گواهی های بخش خصوصی

الف) علاوه بر گواهی کار معتبر ، گواهی صادره از سازمان تامین اجتماعی در مورد تحت پوشش بیمه بودن فرد در مدت اشتغال به کار یا ارائه دفترچه بیمه و یا گواهی کسر مالیات از دانش آموخته دریافت گردد.

ب) در صورتی که دانش آموخته در مدت اشتغال به کار ، به هر دلیلی تحت پوشش بیمه قرار نگرفته باشد ،جهت دریافت مجوز تحویل مدرک خود لازمست تصویر اطلاعیه ثبت شرکت یا موسسه خصوصی محل خدمت خود که در روزنامه رسمی کشور درج گردیده باشد را به عنوان گواهی کار ارائه نماید.

نحوه محاسبه گواهی کار

الف) تاریخ قابل احتساب برای انجام تعهدات کلیه دانش‌آموختگان بعد از تاریخ فارغ التحصیلی می باشد و گواهی کار ، قبل از این تاریخ برای آن مقطع قابل محاسبه نمی باشد.

ب) در صورتی که مدت اشتغال دانش آموخته به صورت تمام وقت باشد ، کل آن محاسبه می شود و نیمه وقت باشد ، نصف مدت کارکرد مورد قبول می باشد.

ج) در صورتی که فرد در یک زمان در دو محل متفاوت به صورت تمام وقت به کار اشتغال داشته باشد (تداخل زمانی) یکی از آنها به عنوان گواهی کارمورد قبول می باشد.

نحوه محاسبه مدت طرح نیروی انسانی :

مدت طرح نیروی انسانی به عنوان گواهی کار ، جهت آن مقطع و یا مقطع قبلی قابل محاسبه می باشد.

نحوه محاسبه طول مدت سربازی به عنوان گواهی کار:

جهت صدور مجوز تحویل مدرک تحصیلی برای آقایان ، باید تصویر دو طرف کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت اخذ گردد . مدت خدمت سربازی بر طبق مدت ذکر شده درکارت پایان خدمت است . در صورتی که تاریخ آن بعد از فراغت از تحصیل باشد ، به عنوان انجام تعهدات آموزش رایگان قابل محاسبه می باشد. در صورتی که مدتی از خدمت سربازی قبل از تارخ فراغت از تحصیل باشد و مدتی بعد از آن باشد ، مدت قابل محاسبه انجام تعهدات ، مدت زمان خدمت بعد از اتمام تاریخ فراغت از تحصیل می باشد .

** جانبازان بالای 70 درصدکه حکم ازکارافتادگی جهت آنان صادر می شود با ارائه گواهی معتبر ازدادن گواهی کار معاف می باشند .

 

نحوه محاسبه دوره تخصص برای دانش آموختگان رشته پزشکی

صرفا جهت دانش آموختگان رشته پزشکی که بعد از اتمام دوره تحصیلی در دوره های تخصصی پذیرفته میشوند طول دوره تخصص میتواند به عنوان گواهی کار برای مقطع پزشکی عمومی محاسبه شود .

دانش آموختگان مذکور می بایست گواهی کار شروع و اتمام دوره تخصصی از تحصیلات تکمیلی دانشگاه محل تحصیل دریافت و ارسال نمایند .

***برای محاسبه میزان تعهدات صرفا دانش آموختگان رشته پزشکی طول دوره اینترنی حداکثر به مدت 18 ماه از طول تحصیلات آنان کاسته می شود .

 

 

دانش آموختگان دوره شبانه :

این دسته از دانش آموختگان که با سهمیه قبولی منطقه یک، آزاد ، خانواده شهدا ،رزمندگان یا نهادها پذیرفته شده اند به علت پرداخت شهریه تحصیلی از تعهدات آموزش رایگان معاف می باشند . و صرفا ارائه گواهی طرح نیروی انسانی جهت رشته های مشمول طرح وبقیه مدارک اعلام شده الزامی است.

پذیرفته شدگان دوره های شبانه با سهمیه ثبت نامی منطقه 2 و 3 متعهد خدمت به میزان یک برابر مدت تحصیل در هر نقطه از کشور می باشد.

باز نشستگان :

دانش آموختگانی که از سازمانهای دولتی یا وابسته به دولت و ارگانهای نظامی و انتظامی به درجه باز نشستگی نائل گردیده اند ، با ارائه تصویر حکم رسمی بازنشستگی  از انجام مابقی تعهدات آموزش رایگان معاف گردیده وبا ارسال سایر مدارک مورد نیاز صدور مجوز تحویل مدرک به آنان بلامانع می باشد ..

توجه :

شایان ذکر است دانشنامه و ریز نمرات ممهور شده فقط یکبار به دانش آموخته تحویل می گرددو صدور مجدد آن مستلزم طی مراحل قانونی می باشد.

در صورتی که نام و نام خانوادگی تغییر پیدا کرده بایستی تصویر شناسنامه به تأیید یکی از دفاتر رسمی رسیده باشد .

توضیحات مربوط به تسویه صندوق رفاه :


جهت دریافت تسویه حساب  صندوق های رفاه : مراجعه به لینک سایت صندوق رفاه و دریافت آنلاین گواهی تسویه و یا اسکرین شات از صفحه شخصی

شماره تماس اداره صندوق رفاه دانشجویان همدان: 8380539-081

نحوه خرید تعهدات آموزش رایگان ویژه دانشجویان وثیقه گذار

 

 دانش آموخته های وثیقه گذارکه قبل از انجام طرح که مایل به اخذ دانشنامه باشد می بایست هزینه های مربوط به برخورداری از آموزش رایگان خودرا بر مبنای  آخرین دستورالعملهای ارسالی وزارت متبوع و طبق مفاد جدول ذیل هزینه های مذکور پرداخت نماید .
 
** توجه:  نیاز است متقاضیان با مراجعه به کارشناس رشته مربوطه شناسه دریافت و هزینه محاسبه شده را واریز نمایند و فیش واریزی را به اداره فارغ التحصیلان تحویل نمایند.

هزینه خرید تعهدات مربوط به آموزش رایگان (ریال)برای افرادی که از نظر قانونی امکان خرید دارند

 

مقطع تحصیلی

دانش آموختگان سال تحصیلی1374-1373

تا پایان سال تحصیلی1390-1389

دانش آموختگان سال تحصیلی1391-1390

تا پایان سال تحصیلی1402-1401

کاردانی

35/000/000

140/000/000

کارشناسی

42/000/000

150/000/000

پزشکی

117/000/000

300/000/000

دندانپزشکی

94/000/000

340/000/000

داروسازی

84/000/000

280/000/000

تذکر: از سال تحصیلی 1403-1402 به بعد پذیرفته شدگان بهره مند از سهمیه منطقه که مایل به استفاده از تحصیلات آموزش رایگان نمیباشند مراتب را هنگام پذیرش و ثبت نام اولیه به دانشگاه /دانشکده اعلام و شهریه تحصیلی خود را که هرساله به تصویب هیات امنای دانشگاه محل تحصیل می رسد تا پایان دوره تحصیلی پرداخت نمایند.در غیر اینصورت و در صورت استفاده از آموزش رایگان در پایان دوره تحصیل مکلف به انجام یا تسویه تعدات موضوع قانون فوق الذکر به نرخ سال اقدام می باشند.

 

آدرس: همدان – بلوار شهید فهمیده – مقابل بیمارستان بوعلی – ساختمان جدید ستاد دانشگاه- طبقه اول- اداره کل آموزش 

 
نشانی
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 137
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 218123
تعداد کاربران بر خط 0