زبان EN AR
+
اندازه قلم
-
رنگ
دانشگاه علوم پزشکی همدان
زبان EN

 

برنامه راهبردی معاونت آموزشی

رسالت (mission)

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بهره مندی از توان علمی اعضاء هیئت علمی در رشته های علوم پایه و بالینی دردانشکده ها و شعبه پردیس بین الملل ، باهدف تربیت دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی ( از کاردانی تا دکتری تخصصی ) در راستای نیازهای جامعه با گسترش کمی و کیفی رشته های آموزشی به ویژه تحصیلات تکمیلی، فعالیت می کند. این معاونت مدیریت و رهبری آموزشی دانشگاه را که شامل سیاست گذاری، برنامه ریزی، هدایت، اجرا، نظارت و ارزشیابی برنامه های آموزشی، آموزش مداوم شاغلین حرف پزشکی، پژوهش در آموزش، برگزاری کارگاه های توانمندسازی اعضاء هیات علمی در سطح  دانشگاه ،کلان منطقه 3 آمایشی و کشور به صورت حضوری ومجازی را بر عهده دارد.

معاونت آموزشی مصمم است سهم خود را در آموزش ، باتربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص فراهم آورده و در این راستا مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی آموزشی ، سطح دانش مرتبط با سلامت جامعه را ارتقاء بخشیده و زمینه تبادلات علمی بامجامع بین المللی را فراهم آورد. به همین منظور با محوریت برنامه جامع عدالت،تعالی و بهره وری در آموزش علوم پزشکی و فعالیت کارگروه های ده گانه وهمچنین رعایت ارزش های سازمانی چون نظم، عدالت، پایبندی به قوانین و اخلاق حرفه ای، پاسخگویی و مسئولیت پذیری ، منطبق بر اهداف چشم انداز 20 ساله و نقشه جامع علمی کشور قدم موثر بردارد. در این راه با بهره مندی از توانمندی و پتانسیل های موجود، جلب مشارکت آحاد جامعه و خیرین، در جهت اصلاح عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و ایجاد عدالت اجتماعی تلاش نموده و خود را ملزم به ارتقاء کمی و کیفی شاخص های حوزه آموزش با جلب رضایت ذینفعان می داند.

 

چشم انداز(vision)

معاونت آموزشی بر آن است که طی چهارسال آینده با تربیت نیروی انسانی متخصص و توانمند در علوم مرتبط با سلامت جامعه، با اتکاء به توانایی های بومی و محوریت ارتقاء کیفیت آموزش وتعاملات بین المللی، مسئولیت پذیری و رعایت اخلاق و ارزشهای حرفه ای و اسلامی، در آموزش و تولید علم و فن آوری علوم پزشکی، اقتصاد دانش بنیان، تحقق عدالت آموزشی و آموزش پاسخگو در توسعه پایدار استان و کشور مشارکت نماید.

 

اهداف استراتژیک

:Goal1 ارتقا کیفیت آموزش

:Goal2 توسعه آموزش اخلاق حرفه‌ای مبتنی بر ارزش‌های ایرانی اسلامی

:Goal3 توسعه آینده‌نگاری علوم و فناوری سلامت

:Goal4  توسعه نیروی انسانی وابسته به نیازهای سلامت کشور

 :Goal5  توسعه علوم پایه به منظور پشتیبانی از علوم کاربردی و گسترش مرزهای دانش

:Goal6 افزایش دسترسی به منابع منطبق با اولویت های توسعه نظام سلامت

 

دانلود جزئیات اهداف استراتژیک

نشانی
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 124
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 218110
تعداد کاربران بر خط 0